Pudełko Życia - aktualizacja dokumentów

Data publikacji: 2022-09-15

W załączniku przedstawiamy aktualne dokumenty akcji społecznej "Rawickie Pudełko Życia".

Dla rawickich seniorów przygotowano: plastikowe oznakowane pudełko, które zawiera kartę informacyjną do wypełnienia oraz naklejkę na lodówkę.

PUDEŁKO ŻYCIA można BEZPŁATNIE pobrać w
Centrum Usług Społecznych w Rawiczu, ul. Gen. Grota Roweckiego 9, Punkt Wsparcia Seniora - budynek "Kuźnia Wiedzy".

Ważna informacja!
W celu udaremnienia prób oszustwa informujemy, że Pudełko życia jest bezpłatne i nikt nie może roznosić ani sprzedawać pudełek po domach.

PLAKAT

Załączniki:

  1. KARTA INFORMACYJNA (plik pdf 428KB)

Pudełko Życia

Data publikacji: 2018-07-13

Wspólna akcja Miejsko -Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz oraz Policji Pudełko życia ma na celu ułatwienie niesienia skutecznej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia.
Ta prosta i skuteczna akcja skierowana jest do rawickich seniorów. Pomoże w sytuacji, kiedy ratownicy medyczni, lekarze, strażacy muszą szybko reagować, a brak kontaktu z osobą będącą np. po wylewie czy udarze może opóźnić akcję.
W przypadkach zagrożenia życia problem jest duży, jeśli nie ma nikogo w domu lub jeśli osoba jest samotna. Odpowiedź jest już prosta - w lodówce w pudełku życia.

Pudełko życia należy umieścić w lodówce wraz z wypełnioną kartą informacyjną z danymi istotnymi dla życia i zdrowia. Tylko jasna informacja, na co pacjent jest uczulony, jakie leki przyjmuje, jakie przebył operacje i na co choruje może skrócić cenny czas udzielenia pomocy medycznej czy podania właściwego leku.

Kartę informacyjną należy wypełnić zgodnie z instrukcją - szczególnie ważne jest by zapisać w niej ważne informacje tj. imię i nazwisko, numery telefonów do osób, które mają być poinformowane o pobycie w szpitalu. Bardzo ważne są zapisy dotyczące przyjmowanych leków, dawek leków, chorobach czy uczuleniach oraz wskazanie miejsca przechowywania całej dokumentacji medycznej dotyczącej osoby. Dodatkowo w karcie można wskazać osobę, której przekazać należy pod opiekę zwierzęta domowe, co zrobić z kluczami od mieszkania. Do pudełka można włożyć dawkę leku, który ratuje życie.

Bardzo ważne jest dokonywanie aktualizacji informacji zawartych w karcie. Kartę można wypełnić z pomocą osoby bliskiej, lekarza rodzinnego czy pracownika socjalnego.
UWAGA! Część medyczną, dotyczącą przebytych chorób, operacji i zażywanych leków powinien wypełnić lekarz.
Dla rawickich seniorów przygotowano: plastikowe oznakowane pudełko, które zawiera kartę informacyjną do wypełnienia oraz naklejkę na lodówkę.

PUDEŁKO ŻYCIA" DOSTĘPNE jest w:
Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu,
ul. Gen. Grota Roweckiego 4a - Lokalne Centrum Wolontariatu, Punkt Wsparcia Seniora - pokój 105 (parter).

Pudełka życia będą dostępne także u profilaktyka KPP w Rawiczu w ramach realizacji programu profilaktycznego Bezpieczne Życie Seniorów.

Ważna informacja!
W celu udaremnienia prób oszustwa informujemy, że Pudełko życia jest bezpłatne i nikt nie może roznosić ani sprzedawać pudełek po domach.PLAKAT
Karta informacyjna

 

Pudełko Życia